Stropné chladenie

Stropné chladenie prináša novú dimenziu pohody počas horúcich letných dní, pričom chladenie stropom predstavuje najkomfortnejšiu alternatívu tohto systému. Pocit jemného chladu bez prievanu je jedinečný a veľmi príjemný. Strop poskytuje spravidla dostatok chladiacej plochy a zároveň najvyšší výkon spomedzi plošných chladení. Navyše Vašu peňaženku potešia nízke prevádzkové náklady.

Princíp stropného chladenia

Ľudské telo odovzdáva teplo konvekciou (10%), vyparovaním (30%), a predovšetkým sálaním (viac ako 50%)

Klasické klimatizačné systémy odbúravajú vznikajúci pocit tepla prúdením studeného vzduchu (konvekciou). Prináša to nasledujúce negatívne efekty:

  • zvýšená hlučnosť
  • prívod príliš chladného vzduchu
  • nepríjemný prievan
  • zdravotné problémy vzniknuté vplyvom prechladnutia

Stropné chladenie je založené na princípe cirkulácie 15-16 °C studenej vody ( napríklad vodou zo studne ) v strope, čím sa dosiahne jeho ochladenie na približne 18°C. Vzniká prirodzená a príjemná klíma obytného priestoru bez nežiaduceho prúdenia vzduchu a vírenia roztočov. Práve preto je stropné chladenie ideálne pre malé deti a alergikov. Okrem toho má úplne tichú prevádzku a nízku spotrebu elektrickej energie.

Toto jemné veľkoplošné chladenie spĺňa najvyššie požiadavky na ideálny tepelný komfort, pretože dokáže odbúrať teplo pre ľudský organizmus najprirodzenejším spôsobom - sálaním.

Stropné chladenie predstavuje aj v porovnaní s inými spôsobmi plošného chladenia (podlahou, stenou) najvyšší štandard pohody.

Neváhajte a kontaktujte nás!

Čo Vám ponúkame?

Ak sa neviete rozhodnúť akou cestou sa ubrať pri riešení systému vykurovania pre Vaše bývanie sme tu, aby sme Vám poradili a pomohli. U nás získate pravdivé informácie o tom, ktorý... viac informácií

Technický návrh

Vlastnosti objektov určujú rôzne parametre medzi ktoré patria tepelné straty alebo tepelná záťaž budovy. Pre správny návrh zariadenia Vám vypočítame tieto hodnoty. viac informácií

Cenové ponuky, obhliadky

realizujeme bezplatne, pretože spokojní zákazníci sú priorita už pri prvotnom osobnom stretnutí a celkovej obhliadke miesta realizácie.
viac informácií

Scroll to Top