Tepelná čerpadlá

Tepelné čerpadlá využívajú energiu z prírody ( z podzemnej vody alebo vzduchu) a premieňajú ju na teplo, ktoré je prakticky využiteľné na vykurovanie alebo ohrev vody. Z celkovej energie, ktorá je odovzdaná vykurovaciemu systému, sa ¾ energie získava z okolitého prostredia, čím sa dosahujú veľmi nízke prevádzkové náklady. Ďalšou prednosťou je, že nie je potrebné zriaďovanie plynovej prípojky, komínov alebo skladovacích priestorov tuhých palív. Možnosť kombinácie so solárnymi a fotovlotaickými systémami robí tepelné čerpadlá ešte atraktívnejšími a efektívnejšími.

V našej ponuke nájdete dva typy tepelných čerpadiel:

  • Voda - Voda
  • Vzduch - Voda

Tepelné čerpadlo voda - voda

ENERGIA Z VODY

Energia je odoberená z podzemnej vody, ktorá je najvhodnejším zdrojom energie pre tepelné čerpadlá. Je to z toho dôvodu, že má pomerne stálu a vysokú teplotu ( 8-14°C ) v zimnom i v letnom období. Naša spoločnosť používa vlastnú technológiu, vďaka ktorej nie je potrebné vŕtanie hlbokých studní, preto sú nižšie vstupné investície. Pritom účinosť systému sa pohybuje pri 5-6 COP, t.j. z 1 kW elektrickej energie dokáže vyrobiť 5-6 kW tepelnej alebo chladiacej energie.Tento typ tepelného čerpadla navrhujeme a inštalujeme podľa individuálnych požiadaviek zákazníka, z kvalitných komponentov od výrobcov ako Copeland, Siemens, Swep, Danfoss a ďalších.

Výhodou TČ voda-voda v porovnaní s TČ vzduch-voda je stále COP nezávislé od vonkajšej teploty.

Spotreba elektrickej energie v porovnaní s elektrokotlom je tri až päť krát nižšia, z čoho vyplývajú aj nižšie prevádzkové náklady. Vykurovanie tepelným čerpadlom je vysoko efektívne.

V súčasnosti neexistuje bežne dostupný úspornejší systém vykurovania.

Neváhajte a kontaktujte nás!

Čo Vám ponúkame?

Ak sa neviete rozhodnúť akou cestou sa ubrať pri riešení systému vykurovania pre Vaše bývanie sme tu, aby sme Vám poradili a pomohli. U nás získate pravdivé informácie o tom, ktorý... viac informácií

Technický návrh

Vlastnosti objektov určujú rôzne parametre medzi ktoré patria tepelné straty alebo tepelná záťaž budovy. Pre správny návrh zariadenia Vám vypočítame tieto hodnoty. viac informácií

Cenové ponuky, obhliadky

realizujeme bezplatne, pretože spokojní zákazníci sú priorita už pri prvotnom osobnom stretnutí a celkovej obhliadke miesta realizácie.
viac informácií

Scroll to Top